مسافرت یکی از عواملی است که برای گذران اوقات فراغت انتخاب می شود. در طول سفر نیز مسافر انتظار دارد زمانی را که برای استراحت خود در نظر گرفته است، اگر حادثه ناگهانی برای او یا همراهانش اتفاق بیفتد، از نظر مالی نگرانی نداشته باشد. بنابراین هنگام مسافرت به یکی از کشورهای خارجی باید از بیمه سفر استفاده شود تا مسافر بتواند در مواقع لزوم از آن بهره‌مند شود. پوشش بیمه مسافرین عازم به خارج از کشور تضمینی است مناسب برای کسانی که به قصد گردشگری و یا دیدار از اقوام و یا خانواده خود، شرکت در سمینارها و یا کارهای اداری یا تجاری و … به خارج از کشور مسافرت می‌نمایند. خریداران این بیمه نامه یا با قصد و اطلاع خود و یا با درخواست سفارتخانه کشور مقصد اقدام به دریافت این بیمه نامه می نماید.

بیمه حوادث به منظور تأمین مورد نیاز بیمه‌گذار در زمان فوت ناشی از حادثه، نقص عضو، از کار افتادگی دائم، کامل یا جزئی و هزینه‌های پزشکی ارائه شده است. برخی از خسارتهای تحت پوشش عبارتند از: غرق شدن، مسمومیت، تاثیر گاز و بخار، اقدام به نجات اشخاص و اموال از خطر، برق گرفتگی، سوانح رانندگی، سوختگی، سقوط از ارتفاع و حمله حیوانات. البته خطرات دیگری نیز هستند که در صورت تمایل می توان آنها را به این بیمه نامه اضافه کرد مانند صدمه دیدن در ورزشهای رزمی و حرفه ای، هدایت هواپیمای آموزشی، پرش با چتر نجات و غیره. در بیمه حوادث انفرادی ملت، بیمه‌ شده در تمامی ساعت‌های شبانه‌روز و بدون محدودیت مکانی تحت پوشش بیمه حوادث ملت قرار می‌گیرد. این بیمه نامه با توجه به نرخ مناسبی که دارد، می‌تواند مورد استفاده تمامی افراد با هر سن و سطح درآمدی قرار گیرد.

این بیمه نامه عملاً از دو بیمه نامه جداگانه تشکیل شده است. بیمه نامه شخص ثالث که از جنس بیمه های مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث بوده و خسارت‌های مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث را پوشش می دهد و بیمه‌نامه حوادث راننده که از جنس بیمه‌های اشخاص بوده و در این بیمه‌نامه فقط زیان های جانی وارده به راننده را به عهده می گیرد و در مقابل زیان‌های مالی هیچ گونه مسئولیتی ندارد. بیمه‌نامه شخص ثالث خسارت‌های وارد به اشخاص ثالث (کلیه افراد حادثه دیده به جز راننده مسبب حادثه) را پوشش می‌دهد و چون با عنوان اتومبیل مطرح می‌شود، خسارت‌هایی که راننده اتومبیل به افراد ثالث و اموال آن‌ها وارد می‌نمایند، بیمه مسئولیت مدنی در قبال اشخاص ثالث وسائل نقلیه موتوری زمینی می‌نامند.

بیمه بدنه اتومبیل جبران‌کننده خسارات ناشی از حوادثی است که برای اتومبیل مورد بیمه اتفاق می‌افتد و بطور معمول و در بیمه نامه‌های عادی شامل شش خطر: واژگونی ، صاعقه ، انفجار ، تصادف، آتش‌سوزی و سرقت می‌باشد. این بیمه‌نامه‌ خسارت‌های وارده به اتومبیلی شما را حتی اگر مقصر حادثه باشید، پرداخت می‌کند. اغلب مردم با بیمه شخص ثالث اتومبیل آشنا هستند اما شاید با بیمه بدنه به طور کامل آشنا نباشند. اگر شما با وسیله نقلیه خود به شخص دیگری خسارت جانی یا مالی وارد کنید بیمه شخص ثالث آن را جبران خواهد کرد اما بیمه شخص ثالث خسارت های وارده به اتومبیل شما را اگر مقصر حادثه باشید پرداخت نمی کند و فقط در صورتی میتوانید خسارت های وارده را از شرکت بیمه دریافت کنید که بیمه بدنه داشته باشید. در واقع بیمه‌ شخص‌ ثالث و بیمه بدنه مکمل یکدیگر هستند.

سرویس بیمه آتش سوزی منازل مسکونی

موضوع بیمه آتش‌سوزی، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی به اموال و دارائی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه گذار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می‌شود. بنابراین در بیمه آتش‌سوزی، خسارت‌های مالی مورد تأمین قرار می‌گیرند نه خسارت‌های جانی و بدنی. لذا، درصورتی که صدمه‌ای به افراد برسد، معمولاً این بیمه آنرا پوشش نمی‌دهد. لازم به ذکر است که خسارت وارد به اموال اشخاص ثالث بر اثر وقوع آتش‌سوزی که مطابق قانون، موجب مسئولیت و پاسخ‌گویی بیمه‌گذار شود نیز همراه پوشش خطر آتش‌سوزی یا به‌طور جداگانه از طریق بیمه‌نامه مسئولیت مدنی مورد تأمین بیمه‌گران قرار می‌گیرند. پوشش‌های اضافی بیمه‌نامه آتش‌سوزی منازل مسکونی عبارتند از: زلزله، سیل و طغیان آب دریا و رودخانه ها، طوفان، تندباد و گردباد، سقوط بهمن، ترکیدن لوله، سرقت، رانش زمین، ریزش کوه و غیره

سرویس بیمه مستمری زنان خانه‌دار (بزودی)

بیمه زندگی از رایج‌ترین و گسترده‌ترین رشته‌های بیمه در جهان است که هدف آن ایجاد و جمع‌آوری ذخایر مالی، سرمایه‌گذاری و کسب سود حاصل از سرمایه و نهایتا ایفای تعهدات بیمه‌گر در قبال استفاده‌کنندگان است. بیمه مستمری زنان خانه‌دار به عنوان یکی از زیر شاخه های بیمه زندگی می‌باشد. بانوان ایرانی با بیمه شدن در این طرح تحت پوشش بیمه مستمری قـرار گرفته و با پرداخت 13 تا 30 سـال حـق بیمه (با توجه به سن خود)، تا پایان عمر از حقوق مسـتمری بهره‌مند می‌شوند. کلیه بانوان و دختران ایرانی از سن 18 تا 60 سالگی می توانند این بیمه نامه را خریداری کنند و از مزایای ویژه آن بهره مند شوند. داشتن بیمه برای خانم‌های خانه‌دار که پشتوانه مالی ثابتی ندارند بسیار مهم است. بیمه ملت تنها شرکت بیمه‌ای در کشور است که طرح بیمه مستمری زنان خانه‌دار را برای جبران دغدغه های مالی بانوان ارائه نموده تا آنها بابت بخشی از نیازهای مالی در زمان پیری دغدغه ای نداشته باشند.

سرویس بیمه مسئولیت مدنی آسانسور (بزودی)

بیمه  آسانسور در دسته بیمه های مسئولیت مدنی عمومی قرار دارد و در آن، خسارت و زیان وارد به اشخاص ثالث در زمان استفاده از آسانسور و نیز هنگام ورود و ترک آسانسور که ناشی از مالکیت، مراقبت، تعمیر و نگهداری آن بوده و بیمه گزار طبق قانون مسئول شناخته می شود را جبران می کند. طبق این بیمه نامه، هرگونه حادثه منجر به خسارت جانی و صدمه بدنی که از نقص فنی چرخها، درب و تجهیزات آسانسور ناشی شود، پوشش بیمه ای خواهد داشت. کلیه مالکان و مدیران ساختمانهای تجاری و مسکونی به این بیمه نامه نیاز خواهند داشت. همچنین این بیمه نامه توسط شرکت های نصاب آسانسور و نیز شرکتهای بازرسی و سرویس و نگهداری آن قابل ارائه است.

عرضه وب سرویس های بیمه ای در بیمه ملت

مطابق گزارش مکنزی، اکوسیستمهای مورد انتظار برای ظهور تا سال ۲۰۲۵، درآمدی بالغ بر ۶۰ تریلیون دلار یا تقریبا ۳۰ درصد درآمد جهانی را به خود اختصاص خواهند داد. بیمه در بیشتر این اکوسیستم ها حضور غیرمستقیم اما تاثیرگذاری دارد. در مورد وب سرویس بیمه بیشتر بدانید.

عضویت در خبرنامه

6 + 10 =

کلیه حقوق متعلق به بیمه ملت بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.