سرویس بیمه حوادث انفرادی

در بیمه حوادث، فرد می‌تواند با پرداخت مبلغي جزیی، خود را در مقابل كليه خطرات ناشي از حوادث مشمول بيمه تحت پوشش بيمه قرار دهد. در اين نوع بيمه خطرهاي ناشي از حوادث در هر ساعت از شبانه‌روز و در هر مكان جغرافيايي تحت پوشش مي باشند و كليه خطرات اعم از شغلي، تحصيلي،‌ تفريحي و … را در بر بگيرد. چنانچه بیمه شده‌ای در اثر مصدومیت ناشی از حادثه فوت نماید، تمام سرمایه مندرج در بیمه نام به کسی که نامش در بیمه نامه بعنوان ذی‌نفع قید شده است، پرداخت می‌گردد و همچنین در صورتی که برای بیمه شده در اثر خطرات تحت پوشش، حادثه‌ای پیش‌ آید و منجر به نقص عضو گردد، با توجه به کلی و جزیی بودن نقص عضو، غرامت پیش بینی شده در بیمه نامه به وی پرداخت خواهد شد و علاوه بر آن در صورتی که بیمه شده براثر وقوع حادثه دچار مصدومیت شده و جهت معالجه خویش متحمل پرداخت هزینه گردد، هزینه درمان او مطابق عرف حداکثر تا سقف مبلغ مورد تعهد پرداخت می‌گردد.

تمام اقشار جامعه بدون محدودیتی می‌توانند از انواع بیمه‌نامه‌های حوادث انفرادی استفاده نمایند. در این بیمه  خطراتی همچون فوت، نقص عضو، از کارافتادگی دائم و کامل و نیز از کارافتادگی موقت روزانه و هزینه درمان ناشی از جراحات بدنی که در اثر حادثه پوشش داده می‌شود. در این نوع بیمه نامه تمامی خطرات ناشی از کار و ورزش نیز تحت شرایطی می‌تواند تحت پوشش باشد، و چنانچه بیمه شده‌ای در اثر مصدومیت ناشی از حادثه فوت نماید، تمام سرمایه مندرج در بیمه نامه به ذینفع پرداخت می‌شود. همچنین در صورتی که برای بیمه شده در اثر خطرات تحت پوشش، حادثه‌ای پیش آید و منجر به نقص عضو گردد، با توجه به کلی و جزیی بودن نقص عضو، غرامت پیش بینی شده در بیمه نامه به وی پرداخت خواهد شد و علاوه بر آن در صورتی که بیمه شده براثر وقوع حادثه دچار مصدومیت شده و جهت معالجه خویش متحمل پرداخت هزینه گردد، هزینه درمان او مطابق عرف حداکثر تا سقف مبلغ مورد تعهد پرداخت می‌گردد. بیمه ملت علاوه بر پوشش های فوق، غرامت روزانه بستری شدن در مراکز درمانی مجاز را از روز چهارم و حداکثر تا نود روز پرداخت خواهد کرد.

وب سرویس بیمه حوادث انفرادی بیمه ملت توسط استارتاپ‌های مختلفی همچون کسب و کارهای حوزه خدمات عمومی مانند نظافت، تعمیرات ساختمان و سایر سرویس های فنی، استارتاپ های حوزه خدمات حمل و نقل و گردشگری، راهنمای شهری و رزرو اقامتگاه، استارتاپ های تاکسی اینترنتی و پیک موتوری، استارتاپ های ارزیابی و کارشناسی خودرو و استارتاپ های حوزه خدمات پزشکی و تناسب اندام قابل استفاده خواهد بود.

ویژگی های این سرویس چیست ؟

رقابتی ترین قیمت بازار

ارائه قیمت رقابتی که جذابیت بسیار زیادی را برای خریداران بیمه حوادث انفرادی ایجاد کرده است.

ارائه پوشش غرامت روزانه بستری در بیمارستان ناشی از حادثه

پوشش بخشی از دغدغه معشیت افراد را در زمان بستری شدن در بیمارستان

پرداخت سریع و به موقع خسارت‌ها

ارزیابی و پرداخت خسارت در کوتاه‎ترین زمان ممکن در سایه توانگری مالی بالا و رعایت اصول مشتری مداری بیمه ملت

سهولت در استفاده از وب سرویس

عدم نیاز به انتخاب طبقه شغلی در فراخوانی سرویس به منظور ارائه بیمه حوادث انفرادی برای اقشار مختلف، سهولت پیاده‌سازی وب‌سرویس و همچنین تسریع در فرآیند صدور

طرحهای متنوع زمانی و مبلغی

طرحهای مختلف روزانه، هفتگی، ماهیانه، سه ماهه، شش ماهه و سالانه با سقف تعهدات متفاوت نیازهای گوناگون استارتاپها را مرتفع خواهد کرد.

 • استارتاپ‌های حوزه خدمات عمومی مانند نظافت، تعمیرات ساختمان و سایر سرویس های فنی (برای نیروهای فنی و خدماتی خود)

 • استارتاپ های حوزه خدمات حمل و نقل و گردشگری، راهنمای شهری و رزرو اقامتگاه (برای مسافر و یا راهنما)

 • استارتاپ های تاکسی اینترنتی و پیک موتوری (برای رانندگان خود)

 • استارتاپ های ارزیابی و کارشناسی خودرو (برای کارشناسان خود)
 • استارتاپ های حوزه خدمات پزشکی و تناسب اندام

 • بازاریاب های شبکه ای

 • کارگزاران فروش بیمه

 • تجمیع‌کننده‌های بیمه‌ای

 • کلیه اپلیکیشن‌های فعال در فروش بیمه‌نامه

جزئیات سرویس

حق‌بیمه در بیمه‌نامه حوادث:

حق‌بیمه در این بیمه‌نامه بر اساس طبقه شغلی (اکثریت) افراد تعیین می‌گردد. علاوه بر آن مبلغ حق‌بيمه با توجه به ميزان سرمايه فوت، پوشش نقص عضو و ازكارافتادگي و هزینه پزشکی تغيير خواهد كرد.

به منظور تعیین طبقه شغلی افراد، بیمه شدگان به ۵ گروه شغلی از کم‌خطرترین تا خطرناک‌ترین شغل تقسیم‌بندی می‌شوند:

طبقه یک: این طبقه شامل اشخاصی است که دارای کار اداری و دفتری و همچنین افرادی که در دفتر کار خود به عرضه خدمات می‌پردازند، می‌گردد.

طبقه دوم: افرادی که علاوه بر استفاده از نیروی فکر با دستشان نیز کار می‌کنند لیکن کار آنها با ماشین‌آلات صنعتی نخواهد بود؛ مانند پزشکان، عکاسان و انبارداران.

طبقه سوم: افرادی متخصص یا نیمه متخصص که معمولاً با ماشین‌آلات و ادوات صنعتی کار می‌کنند؛ مانند کشاورزان، رانندگان وسائط نقلیه سبک و کارگران ساختمان.

طبقه چهارم: افرادی که با ماشین‌آلات و ادوات صنعتی پرخطر کار می‌کنند و یا نوع کار آنها پرخطر می‌باشد؛ از قبیل کارگران صنعتی غیر ماهر، پرس‌کار فلزات، دکل‌بند و ماموران آتش نشانی

طبقه پنجم: افرادی که در فعالیت روزمره خود با بیشترین خطر روبرو هستند؛ از جمله خلبانان و کارگران معادن زیرزمینی.

نکته مهم در بیمه نامه های حوادث آن است که سرمایه هزینه پزشکی نمی تواند بیشتر از %۱۰ سرمایه فوت و نقص عضو باشد.

سقف سنی در این نوع بیمه نامه ها ۷۵ سال بوده و برای بیمه شدگان بالاتر از ۷۵ سال به ازاء هرسال %۱۰ حق بیمه اضافه از بیمه شدگان اخذ می گردد.

در این نوع بیمه نامه معاینات پزشکی برای بیمه شدگان وجود ندارد. اما اعمال مدیریت ریسک بر عهده واحدهای فنی شرکت می‌باشد.

پوشش‌های بیمه‌نامه:

 • پوشش هزینه فوت در اثر حادثه: حادثه موضوع این بیمه عبارت است از هر واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه شده در مدت بیمه رخ دهد و منجر به جرح، نقص عضو، از کارافتادگی و یا فوت بیمه شده گردد.
 • پوشش نقص عضو (جزئی و کلی) و از کارافتادگی دائم در اثر حادثه: منظور از آن، قطع، تغییر شکل و یا از دست دادن توانایی انجام  کار عضوی از اعضای بدن است که ناشی از حادثه بوده و حداکثر تا دو سال بعد از وقوع حادثه بروز نماید و وضعیت دائم و قطعی داشته باشد.
 • پوشش هزینه پزشکی در اثر حادثه: هزینه های پزشکی عبارتست از هزینه هایی که بیمه شده یا بیمه گزار به علت تحقق خطرات موضوع بیمه نامه، بابت دریافت خدمات درمانی پرداخت می نمایند.
 • پوشش غرامت روزانه بستری شدن در بیمارستان در اثر حادثه: غرامت روزانه بستری شدن بیمه شده، مبلغی است که در ایام بستری شدن بیمه شده در مراکز درمانی مجاز به علت تحقق خطر موضوع بیمه به وی پرداخت می گردد.

همچنین خسارت یا غرامت ناشی از موارد زیر جزو تعهدات بیمه‌گر محسوب می‌شود:

الف) غرق شدن، مسمومیت، تأثیر گاز، بخار و یا موارد خورنده مانند اسید.

ب) ابتلا به هاری، کزاز و سیاه زخم و گزیدگی.

ج) دفاع مشروع بیمه شده.

د) اقدام به نجات اشخاص و اموال از خطر و حادثه.

مدت بیمه نامه:

مدت بیمه یکسال است و حق بیمه بیمه نامه هایی که مدت آن ها کمتر از یکسال باشد به صورت زیر تعیین می شود؛

مدت بیمه نامهحق بیمه بر مبنای حق بیمه یکساله
تا ۵ روز۵ درصد حق بیمه سالانه
از ۶ تا ۱۵ روز۱۰ درصد حق بیمه سالانه
از ۱۶ تا ۳۰ روز۲۰ درصد حق بیمه سالانه
از ۳۱ تا ۶۰ روز۳۰ درصد حق بیمه سالانه
از ۶۱ تا ۹۰ روز۴۰ درصد حق بیمه سالانه
از ۹۱ تا ۱۲۰ روز۵۰ درصد حق بیمه سالانه
از ۱۲۱ تا ۱۵۰ روز۶۰ درصد حق بیمه سالانه
از ۱۵۱ تا ۱۸۰ روز۷۰ درصد حق بیمه سالانه
از ۱۸۱ تا ۲۷۰ روز۸۵ درصد حق بیمه سالانه
از ۲۷۰ روز به بالا۱۰۰ درصد حق بیمه سالانه

خسارت‌های خارج از تعهد بیمه‌گر:

الف) خودکشی و یا اقدام به آن.

ب) صدمات بدنی که بیمه شده عمداً موجب آن می شود.

ج) مستی و یا استعمال هر گونه مواد مخدر و روان گردان.

د) استفاده از دارو های کاهنده هوشیاری و خواب آور بدون تجویز پزشک.

ه) ارتکاب بیمه شده به اعمال مجرمانه اعم از مباشرت، مشارکت و یا معاونت در آن.

و) هر نوع دیسک و یا فتق بیمه شده.

غرامت های تحت پوشش بیمه نامه:

 • غرامت فوت: در صورتی که بیمه شده به علت وقوع یکی از خطرات مشمول این بیمه نامه فوت کند بیمه گر متعهد است سرمایه بیمه را طبق شرایط این بیمه نامه و الحاقیه های آن و یا هر گونه توافق کتبی دیگر به ذینفع بپردازد.
 • غرامت نقض عضو و یا از کار افتادگی دائم (کلی و جزیی): در صورتی که بیمه شده به علت وقوع یکی از خطرات مشمول بیمه دچار نقص عضو و یا از کارافتادگی دائم شود بیمه گر متعهد است غرامت مربوطه را طبق شرایط این بیمه نامه بپردازد.

عضویت در خبرنامه

2 + 11 =

کلیه حقوق متعلق به بیمه ملت بوده و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.